سه شنبه ۲۸ فروردین ۰۳

نکات طلایی اصول و فنون فروش بیمه عمر

نکات طلایی اصول و فنون فروش بیمه عمر، برای دستیابی به موفقیت در حوزه فروش بیمه، ارائه خدمات با کیفیت بسیار مهم است. جلب مشتریان وفادار نیاز به رقابت با دیگر نمایندگان دارد.

در مواجهه با رقابت فزاینده در صنعت بیمه، ارتقاء خود را به عنوان بهترین گزینه پیش رو انجام دهید و با یادگیری نکات کلیدی فروش بیمه، مهارت مشتری‌مداری خود را بهبود بخشید.

نکات طلایی اصول و فنون فروش بیمه عمر

بیمه

بیمه یکی از قراردادهای گران‌قیمت است که افراد برای اطمینان از آینده و ارتقای زندگی خود و خانواده، با نمایندگی‌ها منعقد می‌کنند. آنها به پرداخت منظم و ماهانه اقساط ملزم هستند تا برای آینده خود و فرزندانشان سرمایه‌گذاری نمایند.

نکات طلایی اصول و فنون فروش بیمه عمر

 • شناخت مشتری: درک نیازها ، توجه به خواسته و اهداف زندگی مشتریان، اولین گام برای ارائه پیشنهادات متناسب با وضعیت زندگی آنها است. چطوری؟ با جمع آوری اطلاعات دقیق از مشتریان ، قبل از جلسه فروش.
 • ارتباط فردی: برقراری ارتباط فردی و ایجاد شرایطی که منجر به اعتماد مشتریان شود، کلید موفقیت در فروش بیمه عمر است..ساده ترین راه در ارتباطات هدفمند ، ایجاد حس خوب در دیگران طوری که آدم ها در کنار شما به احساس افتخاربه خودشان داشته باشند.آیا می توانید این نقش را ایفا کنید؟ نیاز به تمرین دارد و البته کمی چاشنی خوش بینی نسبت به دیگران. لطفا ویژگیهای مثبت دیگران را ببینید و به آنها انتقال دهید.
 • آموزش: توضیح دقیق از راه آموزش به مشتری در مورد مزایا و شرایط بیمه عمر، اعتماد مشتری را افزایش می‌دهد. فرض کنید فقط می خواهید آموزش دهید که بیمه عمر چیست؟ و چه مزیت هائی دارد؟ فروش را فراموش کنید و از راه آموزش دادن کاری کنید تا مشتریان خودشان اقدام به خرید کنند.
 • انعطاف‌پذیری: در فروش ، ارائه گزینه‌های متنوع بیمه با توجه به نیازهای خاص مشتریان، را مورد نظر قرار دهید. شاید مشتری اکنون متقاضی تهیه بیمه آتش سوزی باشد و شما سماجت می کنید که بیمه عمر بخرد.به نظر شما این مذاکره به نتیجه مثبت ختم می شود ؟ خیر . یاد بگیرید مشکل کنونی مشتری را حل کنید . فروش یک فرایند است و نیاز به صبوری دارد . هیچ چیزی یک شبه اتفاق نمی افتد. فروش را زندگی کنید.
 • پیگیری دقیق: پس از فروش، پیگیری مداوم و ارائه خدمات پس از فروش می‌تواند اعتبار شما را در دید مشتریان افزایش دهد.در پیگیری باید نگرش خدمت داشته باشید و حتی در دیالوگ های خودتان به مشتری انتقال دهید . مثلا : آقای مشتری یک خبر خوب براتون دارم .شما با داشتن بیمه عمر از تخفیفات ویژه در سایر بیمه ها از جمله بیمه بدنه خودرو میتونید بهره ببرید.با توجه به ماشین شما من بررسی کردم سالانه نزدیک به دومیلیون تومان فقط در بیمه بدنه برای شما منفعت ایجاد می شود.
 • آگاهی از محصولات: به‌روز بودن درباره تغییرات و به‌روزرسانی‌های صنعت بیمه عمر، کارآمدی شما را افزایش می‌دهد. انسان ها به کسی که تخصص دارد اعتماد می کنند مثلا وکلا، پزشکان ومدیران بانکی . آیا شما متخصص حوزه خود هستید؟برای متخصص بودن باید چهل برابر مشتریان خود اطلاعات در مورد محصول خود داشته باشید.
 • مدیریت زمان: مشتری یابی با مدیریت زمان موثر، کلیدی برای افزایش حجم فروش است.در اینکه شما زمان محدودی دارید شکی نیست . فروشندگان حرفه ای این زمان محدود خودشان را به مشتریان بالقوه اختصاص می دهند.مشتریان واجدالشرایطی که برای شما ارزش آفرین باشند. تا زمان را مدیریت نکنیم نمی توانیم چیز دیگری را مدیریت کنیم. خبر بد این است که زمان پرواز می کند و خبر خوب این است که شما خلبان هستید.
 • شفافیت: اطلاعات شفاف درباره شرایط،کلوزها و حق بیمه، به افزایش اطمینان مشتریان کمک می‌کند.شفافیت و صداقت ویژگی نمایندگان با اصالت است . اصالت بهای شخصیت است.
 • استفاده از تکنولوژی: بهره‌مندی از ابزارها و پلتفرم‌های تکنولوژیک برای سهولت در فرآیند فروش و ارتباط با مشتریان.اکنون با توجه به روند رو به جلو استفاده از ابزارهای الکترونیکی ، مشاوران فروش بیمه عمر باید به چشم فرصت ببینند و پیشگام باشند در استفاده از این ابزارهای مفید برای فروش و پیگیری و خدمات پس از فروش.
 • توسعه مهارت‌ها: به‌روزرسانی و تقویت مهارت‌های فردی در زمینه فروش و ارتباطات، می تواند بهترین عملکرد در این صنعت را برای شما رقم بزند.

نکات طلایی اصول و فنون فروش بیمه عمر

شناخت از نیاز مشتری

از آنجایی که بیمه عمر به شکل‌های مختلف ارائه می‌شود، در بازاریابی این نوع بیمه، توجه به نیازها و خواسته‌های مشتریان بسیار حائز اهمیت است.

شناخت دقیق از نیازهای مشتریان به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهادهای مناسبی ارائه کنید؛ مثلا پیشنهادهایی که در شرایط بحران، نیازهایشان را فراهم کنند و در دوران بازنشستگی، از آن بهره‌مند شوند. همچنین، در صورت فوت، این بیمه می‌تواند به تأمین رفاه خانواده فرد کمک کند.

 • استفاده از تصاویر برای توضیح مطالب:

در نکات کلیدی فروش بیمه، نمایندگانی که از تصاویر برای توضیح مفاهیم خود استفاده می‌کنند، تا 43٪ بیشتر مخاطبان را به خرید بیمه ترغیب می‌کنند نسبت به کسانی که از این وسایل استفاده نمی‌کنند.

هنگام ارائه داده‌ها به مشتریان، از تصاویر برای درک بهتر استفاده کنید. تصاویر به دلیل پردازش سریع‌تر مغز، راهی مؤثر برای ارائه اطلاعات به مشتریان هستند و یک ابزار آسان برای فهم مفاهیم می‌باشند.

 • آگاه کردن مشتری:

اطلاعاتی در مورد اهمیت بیمه عمر را به مشتریان منتقل کنید، توضیح دهید که این نوع بیمه به عنوان یک پشتوانه برای زندگی شخصی و خانوادگی است. برای آنها توضیح دهید که با پرداخت مقدار معینی پول، می‌توانند زندگی خود را در برابر حوادث و اتفاقات ناخواسته تضمین کرده و ایمنی مالی خود را تقویت کنند.

 • شرایط اقتصادی مشتری:

در بازاریابی بیمه عمر، اهمیت بسیاری به درک وضعیت مالی و اقتصادی مشتریان داده می‌شود. زیرا تصمیمات مشتریان در خصوص مبلغ و نحوه پرداخت اقساط بیمه عمر به وضعیت مالی شان وابسته است. این رابطه مستقیم بین شرایط مشتری و روش‌های پرداخت حق بیمه را نشان می‌دهد، بنابراین میزان حق بیمه وانتخاب پوشش‌های بیمه عمر باید با توجه به شرایط خاص هر بیمه‌گذار انجام شود.

 • گسترش دایره ارتباطات:

به عنوان یک بازاریاب و فروشنده بیمه، چالش‌ها و پیچیدگی‌های زیادی در مسیر فروش بیمه عمر وجود دارد. برای دستیابی به موفقیت ، توسعه ارتباطات راهی مطمئن و امری حیاتی است. برای این منظور، توصیه می‌شود که یک لیست از صاحبان مشاغل و افرادی که ممکن است مشتریان با پتانسیلی برای شما باشند، تهیه کنید و با برقراری ارتباط با هرکدام از آن‌ها، فروش بیمه عمر خود را افزایش دهید.هدفمند مشتریان خود را انتخاب کنید و با استراتژی پیش بروید. داستان دکتر فخارزاده و کسی که به بیمه اعتقاد نداشت را در کتاب ایشان بخوانید که چگونه با استراتژی مناسب این شخص را مشتری مادام العمر خود کرد.

سخن پایانی

به عنوان یک فروشنده بیمه حرفه‌ای، در هر فرصت باید به مشتریان القا کنید که پشتیبان واقعی ایشان خواهید بود. سعی کنید با ارائه خدمات متمایز، اعتبار حرفه‌ای را کسب کنید. کار شما با عقد قرارداد بیمه عمر و تحویل سند به مشتری شروع می شود. خوشا بحال نمایندگانی که ارتباط مداوم و مستمر با مشتریان خود دارند . اینگونه است که تک تک مشتریان شما ، بازاریابتان خواهند شد . چه تعداد مشتری دارید؟ صد تا ، هزارتا، دهها هزار تا ؟ دو حالت دارد یا شما با هر تعدادی از مشتریان به ثروت می رسید و یا کم کم کارمزدهای شما کم و کمتر می شود و صنعت بیمه را رها می کنید و بدنبال شغل جدید می گردید. اگر دوست دارید در این صنعت به ثروت برسید ارتباط مداوم با مشتریان ، کلید طلائی ماندگاری و شکوفائی در صنعت بیمه است.

[section label="Campaign Banner" bg="7724" height="700px" height__sm="500px" height__md="600px"]

[gap]

[row col_bg="rgb(255, 255, 255)"]

[col span__sm="12" padding="10% 10% 10% 10%" padding__sm="10% 5% 10% 5%" align="center" bg_radius="20"]

[gap]

[ux_text font_size="1.5" font_size__sm="1.25" line_height="0.75" line_height__sm="1"]

دوره گلادیاتورهای فروش

[/ux_text]
[gap height="20px" height__sm="10px"]

[ux_text font_size="2.4" font_size__sm="2.5" line_height="0.75" line_height__sm="1"]

نقشه راه فروش بیمه عمر

[/ux_text]
[gap height="20px"]

[button text="خرید دوره" color="secondary" style="outline" padding="8px 30px 8px 30px" icon="icon-angle-right" link="https://hajiparvane.com/product/%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87-%da%af%d9%84%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4/"]

[/col]

[/row]

[/section]

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.